به آکادمی حورایی؛ خوش آمدید...

آیا با قانون جذب می توانم فرد مورد علاقه‌‎ام را جذب کنم؟!

خواندن این مطلب

4 دقیقه

زمان میبرد!

آیا با قانون جذب می توانم فرد مورد علاقه‌‎ام را جذب کنم؟!

.دختری 19 ساله هستم .به یکی از پسرهای همکلاسی‌ام در دانشگاه علاقه‌مند شدم و خیلی مایلم که با او ازدواج کنم اما او ظاهراً تمایلی نشان نمی‌دهد. به من بگویید که با استفاده از قانون جذب چگونه باید او را جذب کنم؟

.دختر جوانی هستم که در یکی از شرکت‌های تولیدی مشغول به کار هستم.به یکی از همکارانم علاقه‌مند شده‌ام و احساس می‌کنم که او نیز به من علاقه دارد اما در عمل اقدامی برای خواستگاری نمی‌کند.من برای این‌که او را جذب کنم اگرچه مدت‌هاست که هر روز و هر شب این‌طور تصور می‌کنم که باهم ازدواج کرده‌ایم و عاشقانه زندگی می‌کنیم.پس چرا این قانون جذب کار نمی‌کند؟

شاید روزی نباشد که در میان انبوه پیام‌های ارسالی، از این دست پیام‌ها برای ما ارسال نشود.در واقع وقتی قانون جذب مطرح می‌شود، علاوه بر این‌که عمدتا  می‌خواهند موفقیت‌های شغلی و مالی و موقعیت‌های بهتری را به این شکل جذب کنند، اما  برخی نیز دوست دارند که فرد مشخصی را که به او گرایش و تمایل دارند با استفاده از این قانون به سوی خود بکشند.اما سوال این‌جاست که آیا واقعا با قانون جذب می‌توان به شخص خاصی رسید و آن کس را که دوست داریم جذب کنیم؟!

اگرچه ممکن است برخی نویسنده‌ها و سخنران‌ها برای این‌که قانون جذب را فوق‌العاده موثرتر و البته جذاب‌تر نشان دهند، این‌طور عنوان کنند که می‌توان با بهره‌گیری از این قابلیت ذهن به فرد ایده‌آل و موردنظرتان دست یابید. اما بنده با تجربه  سی ساله‌ای که در تدریس دوره‌های NLP و روانشناسی موفقیت داشته‌ام و با همه اعتقادی که به کارکرد قانون جذب دارم، باید بگویم که این قانون، برای جذب فردی مشخص و رسیدن به عشقتان! موثر نیست. ممکن است این حرف برای برخی از شما خوانندگان که چنین خواسته‌ای دارید کمی تلخ و ناگوار باشد ولی این  یک واقعیت است .
دقت کنید که وقتی شما مثلا به یک ماشین فکر می‌کنید و در ذهن و تصورتان تجسم می‌کنید که ماشین موردعلاقه‌تان را سوارید، آن شیء (ماشین) که هرگز از خود اراده و اختیاری ندارد را می‌توانید جذب کنید و فکر شما هم‌چون آهن‌ربایی عمل می‌کند که شرایط و وقایع و رویدادهایی که زمینه‌‍‌ساز دست‌یابی شما به ماشین می‌شود را برایتان فراهم می‌سازد. اما توجه داشته باشید که انسان‌ها مانند اشیاء نیستند که از خود اراده نداشته باشند و به اختیار شما حرکت کنند و جابه‌جا شوند. باید باور کنیم که انسان‌ها از خود اختیار و اراده دارند و می‌توانند تصمیم بگیرند که چه کاری را انجام بدهند یا ندهند و فکر شما هرگز نمی‌تواند اراده کسی را مختل کند و قدرت تصمیم‌گیری کسی را از بین ببرد و او را مانند کسی که هیپنوتیزم شده و یا در خواب راه می‌رود به سوی شما بیاورد. برای روشن‌تر شدن مطلب، این موضوع را جور دیگری بیان می‌کنم. به‌عنوان مثال شما فکر کنید دختری هستید که از پسری که خصوصیات منفی فراوانی دارد متنفر هستید تا جایی‌که حاضرید بمیرید ولی با او ازدواج نکنید. اکنون اگر این پسر شب و روز به شما فکر کند و در ذهن خود مشتاقانه تصور کند که به شما رسیده است و در لباس دامادی در کنارتان نشسته است، آیا فکر می‌کنید که این تصورات و تجسمات او می‌تواند نظر شما را عوض کند و اراده‌ شما را برای ازدواج نکردن با او که اصلا با ارزش‌های شما سازگار نیست تغییر دهد؟ پاسخ منفی است. باز هم تأکید می‌کنیم که قانون جذب که قانون فوق‌العاده کارآمد و مؤثری است، برای جذب موقعیت‌ها، امکانات، شرایط و موفقیت‌هایی است که آرزومند آن هستیم نه برای جذب افرادی که از خود اراده و اختیار و تصمیم دارند. نکتۀ قابل تأمل دیگر این‌جاست که وقتی شما مشخصاً به فردی خاص متمرکز می‌شوید، لحظه به لحظه این تصور و تجسم به مرور در شما وابستگی‌های عاطفی  و روانی ایجاد می‌کند که در صورت عدم دست‌یابی به آن دچار یک سرخوردگی و آسیب عاطفی می‌شوید.

برای جذب چگونه باید عمل کنید؟

شما باید برای جذب جور دیگری عمل کنید. دقت کنید وقتی شما به فردی خاص علاقه‌‎‌مند می‌شوید، در حقیقت ویژگی‌ها و خصوصیاتی در او دیده‌‎اید که برایتان جالب بوده و جذابیت داشته است. بسیار خوب. از این پس تجسم کنید و به خود تلقین کنید که با فردی ازدواج کرده‌‎اید که این ویژگی‌‎ها و خصلت‌ها را دارد(الزاماً به شخص خاصی فکر نکنید). در واقع شما خصوصیاتی که برایتان ارزش، اهمیت و جذابیت دارد را مجسم می‌کنید. در این شرایط فکر شما کسی را به سمت شما جذب می‌کند که این خصوصیات را دارد و البته خودش هم ارادۀ ازدواج با شخصی مثل شما را دارد. اگر هنگام تجسم این ویژگی‌های مثبت، اتفاقاً فرد مشخصی که موردعلاقه شماست به ذهن‌تان آمد، بلافاصله با خود یا در ذهنتان بگویید: « این و یا کسی بهتر». در این صورت اگر همان شخصی که موردعلاقه شماست و واجد آن خصوصیات است به خیر و مصلحت‎تان باشد جذب‎تان می‌شود و اگر این‌طور نباشد، کسی را به زندگی‌تان جذب می‌‎کنید که تمامی این ویژگی‌‎ها و نکات جذاب را برایتان دارد و حتی چه بسا چیزی بیش از آن داشته باشد. بنابراین به جای اینکه مثلا ًبا خود بگویید من با علیرضا(که با ایمان، مهربان، وفادار و با سخاوت است) ازدواج کرده‌‎ام، به خود تلقین و تجسم کنید که همسری باایمان، مهربان، وفادار و سخاوتمند دارید(علیرضا و یا کسی بهتر).

دیدگاه کاربـــران
فاقد دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است. اولین دیدگاه را شما بنویسید.
ثبت دیدگاه